Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Barwniki spożywcze – czy warto ich używać?

Wspaniałe wypieki to nie tylko świetny smak. Równie ważna jest odpowiednia dekoracja. Nie zapominajmy o wyglądzie naszych muffinek, ciasteczek lub tortów. Mówi się przecież, że jemy także oczami.

Zestaw barwników spożywczych

Odpowiednia oprawa pozwoli na podbicie walorów smakowych. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających na wspaniałe udekorowanie ciasta jest użycie barwników spożywczych. Tego typu składniki przypominają farby akwarelowe, które bardzo łatwo rozpuszczają się w wodzie. W przeciwieństwie do nich, barwniki spożywcze są w zupełności bezpieczne dla organizmu. Oznacza to, że nie wykazują żadnych właściwości trujących.

Barwniki spożywcze pozwalają na eksperymentowanie w kuchni. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie kolorowych kremów, tęczowych warstw, barwnych lukrów itd. Szczególnie poleca się zakup zestawu barwników. W niektórych kompletach można znaleźć nawet 8 różnych odcieni. Dzięki temu możliwa jest zmiana koncepcji w trakcie dekorowania. Warto zainwestować w barwniki spożywcze o konsystencji żelu. Ich rozprowadzenie jest znacznie prostsze. Ponadto nie zmieniają one koloru po upieczeniu i nie mają chemicznego posmaku.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie AleDobre.