Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Czym charakteryzuje się wsadowy piec piekarniczy?

zestaw-piekarniczo-pizzeryjny-ibake-z-piecem-dwukomorowym-mfibake22

Wsadowe piece piekarnicze zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o podstawowych piecach, które królują nie tylko w piekarniach, ale również w cukierniach na całym świecie.

Co warto wiedzieć?

Piec piekarniczy wyposażony jest w charakterystyczne półki wypiekowe, które dostępne są w różnych ilościach. Poszczególne półki różnią się między sobą szerokością i długością, co ma oczywiście bezpośredni wpływ na maksymalną powierzchnię wypiekową. W piekarniach największym zainteresowaniem cieszą się piece z 4 albo 5 półkami wypiekowymi. Powierzchnię wypieków należy oczywiście dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Piece tego typu doskonale sprawdzą się przy pieczeniu chleba i bułek.

Moda na piece wsadowe ceramiczno-rurowe

Ceramiczno-rurowy gastronomiczny piec do piekarni, jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych sprzętów wśród polskich piekarzy. Największymi atutami jest doskonała sprawność i dość niskie zużycie energii. Dzięki temu, że piece nie posiadają żadnych ruchomych elementów, to ich awaryjność jest na bardzo niskim poziomie. Jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą znacząco obniżyć koszty eksploatacji. Gastronomiczny piec do piekarni tego typu nie wytwarza także żadnego uciążliwego dźwięku, dzięki czemu można liczyć na komfortową pracę.

Jakie piece do cukierni?

Do cukierni najlepiej nadają się modułowe piece elektryczne, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Piece tego typu w każdej komorze mają oddzielne grzałki, dzięki czemu można swobodnie regulować temperaturę. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Godne polecenia są nie tylko polskie, ale również włoskie piece gastronomiczne do piekarni, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów. Więcej informacji znajdź na stronie Gastronet24.