Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Dobierz szkło do piwa!

kieliszek do piwaNie wszystkie piwa są sobie równe. Wystarczy rzucić okiem na szeroki wachlarz, jaki oferują nam obecnie browary rzemieślnicze. Na nasze szczęście, w przypadku piwa wybór szkła jest dziś naprawdę duży.

1. Szkło ma znaczenie

Szkło do piwa przeszło długą drogę przez ostatnią dekadę. Barmani, a zwłaszcza sommelierzy, dostrzegają potrzebę stosowania odpowiednich kieliszków, aby dopasować się do coraz wyższej jakości piw na rynku.

2. Jakie szkło do różnych rodzajów piwa

Podobnie jak w przypadku wina, uniwersalny kieliszek do piwa nie zawsze jest odpowiedni do każdego rodzaju tego napoju. Te lżejsze odmiany, takie jak pilsner czy pszenne piwo, najlepiej rozlewać w wysokim kieliszku do piwa. Z drugiej strony, bogate, intensywne piwa najlepiej smakują w przysadzistych i bulwiastych naczyniach. Zwłaszcza jeśli pijesz owocowe, lekkie lub mocno musujące piwo, to postaw na kieliszek do piwa.

3. Jeśli nie wiesz co wybrać, postaw na kufel lub pokal!

Kufle i pokale do piwa obejmują naczynia do picia wykonane ze szkła zaprojektowanego specjalnie do tego celu. Różne style kufli i pokali istnieją z wielu powodów: mogą odzwierciedlać narodowe tradycje, promować komercyjne browary, sztukę ludową lub po prostu uzupełniać różne style piwa z różnych powodów, w tym wzmacniając aromatyczne substancje lotne, prezentując wygląd i wywierając wpływ na smak piwa. Ciężkie, wytrzymałe, duże i z uchwytem, ​​kufle i pokale to poważny kawałek szkła, który występuje w wielu rozmiarach i kształtach.

Szukając szkła, znajdź takie, które jest wszechstronne, a nie specyficzne dla konkretnego rodzaju piwa. Wybierz eleganckie i klasyczne, zamiast tego, które akurat jest modne.