Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Jak wybrać tortownicę – jaka jest najlepsza?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekami na samym starcie zadają sobie pytanie, jak wybrać tortownicę. Zadanie to wcale nie należy do najprostszych, gdyż obecnie wybór sprzętów kuchennych jest pod tym względem naprawdę ogromny. Mimo wszystko warto jednak dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę. To powinno w ogromnym stopniu pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

O czym należy pamiętać przy dokonywaniu ostatecznego zakupu?

Jedna z najistotniejszych kwestii to oczywiście sam rodzaj takiej tortownicy. Oferta jest pod tym względem naprawdę szeroka i jednocześnie mocno zróżnicowana. Jeden z popularniejszych rodzajów to tortownica z wyjmowanym dnem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także te z odpinanym brzegiem oraz wysokim rantem. Warto zwrócić także swoją uwagę na tortownice posiadające silikonową obręcz, a także zawierające wypustkę na ciasto na próbę. Przy wyborze konkretnego rodzaju warto kierować się jego późniejszym przeznaczeniem oraz zastosowaniem. To oczywiście w największym stopniu wiąże się z własnymi preferencjami, a także upodobaniami. 

powyżej przykład tortownicy z produktów Ostry-Sklep.pl

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Nie mniej ważny jest także sam kształt oraz średnica takiej tortownicy. Przeważnie mają one okrągły kształt, a ich średnica wynosi 20 cm lub 24 cm. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w sklepach dostępnych jest także wiele innych wariantów. Można postawić na zupełnie inne kształty czy też dłuższą średnicę, która przełoży się na zdecydowanie większy tort. Kluczowy okazuje się także materiał wykonania blaszki oraz obręczy. Obecnie coraz częściej można spotkać tortownice pokryte nieprzywierającą powłoką oraz posiadające silikonową krawędź. Dla wielu osób istotna jest także sama cena oraz marka takiego produktu. Oczywiście, te dwie kwestie są ze sobą w ogromnym stopniu związane. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na tego typu sprzęcie. Dobrze jest w tym przypadku postawić na produkt wysokiej jakości. W ten sposób z pewnością posłuży na długie lata i przyniesie ogromną ilość zadowolenia oraz satysfakcji.