Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Jedzenie na sylwestra

Sylwester to jeden z najważniejszych dni w roku, który staramy się spędzić w gronie najbliższej rodziny i znajomych, w obecności których czujemy się najlepiej. Bardzo często wybieramy się na miasto i wynajmujemy jeden z lokali, tak by nie brudzić sobie w domu i nie dodawać obowiązku sprzątania w pierwszy dzień nowego roku. Gdy wynajmujemy salę w restauracji bądź klubie z taneczną muzyką, warto zadbać również o to, czy w tego typu miejscu uda nam się dostać cokolwiek ciepłego do jedzenia.

Zdrowe przekąski

Restauracje posiadają najczęściej bardzo bogate menu i wybierając eleganckie miejsca możemy mieć pewność, że nie padniemy w nich z głodu i będziemy mogli zamówić tam coś przepysznego. W knajpach menu przygotowane jest tak, by trafić w gusta jak największej ilości osób. Ich właściciele zaraz po otwarciu danego lokalu starają się sporządzić menu na bazie wielu badań społecznych i robią w mediach społecznościowych ankiety na temat tego, jakiego jedzenia oczekiwali by goście. Zdrowe przekąski są coraz bardziej w modzie, dlatego trafia ich do menu bardzo dużo. 

Szybkie sałatki

Jedną z popularnych przekąsek podawanych podczas sylwestra i innych imprez okolicznościowych, jest sałatka gyros jak z tego typu przepisów: https://www.mniammniam.com/salatka-gyros, która jest bardzo szybka w przygotowaniu i dużo zdrowsza on niektórych potraw. Można ją przygotować już w kilka minut, jeśli mamy pod ręką wszystkie potrzebne do jej przygotowania składniki. Sałatka gyros w zależności od tego w jakim kraju jest przygotowywana może się nieco różnić składem i zawartością różnego rodzaju mięsa.