Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Obieraj bez kłopotu

Wydaje się, że w kwestii tarek i obieraczek wszystko zostało już powiedziane, ale na rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które w znaczący sposób mogą uprzyjemnić przygotowywanie potraw.

Obieraczka julienne
Obieraczka Julienne – Nożyk do ciecia

Nie lubisz obierać i kroić twardych warzyw i owoców? Jest to dość uciążliwe zadanie, a zastosowane w kuchni rozwiązania nie zawsze są wygodne i skuteczne. Ciekawą alternatywą jest jednak obieraczka julienne, której konstrukcja i dobre wykonanie znacznie ułatwiają obieranie, krojenie czy tarcie warzyw oraz owoców. Urządzenie jest bardzo ostre, ale jego konstrukcja sprawia, że jest bezpieczne i niezwykle wygodne – a to za sprawą ergonomicznej rączki.

Do codziennego użytku

Obieraczka daje tak wiele możliwości, że można jej używać codziennie. Doskonale sprawdza się bowiem podczas krojenia warzyw do zupy, robienia sałatek czy obierania twardych owoców – gruszek czy jabłek.
Zastosowane rozwiązania sprawiają, że klasyczne tarki i obieraczki zostaną odstawione w kąt. Jest to nie tylko wygoda, ale również oszczędność miejsca i czasu.

Na wiele lat

Nożyk do cięcia Julienne – Victorinox

Nawet, gdy obieraczka Julienne będzie używana codziennie, powinna funkcjonować bez żadnych problemów przez wiele długich lat. To nie tylko prosta konstrukcja, ale również doskonałej jakości materiały, które zwiększają jej żywotność. Koniecznie jednak trzeba pamiętać o sugestiach producenta dotyczących mycia i przechowywania urządzenia. Jest ona przeznaczona do mycia ręcznego, a stal nie powinna być narażona na długotrwałe działanie wody.