Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Patera na owoce

Jeśli zastanawiamy się, jak w estetyczny sposób wyeksponować świeże owoce i warzywa, to zdecydowanie powinniśmy zastanowić się nad posiadaniem w swojej kuchni specjalnej szklanej patery na owoce. Szklana patera na owoce pozwala na połączenie właściwości typowo praktycznych z dekoracyjnymi.

Jakie cechy posiada nowoczesna patera na owoce?

Dobrej jakości patera jest wykonana z wysokiej klasy szkła, które jest odporne na wiele szkodzących czynników zewnętrznych, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia tego naczynia. Ciekawym rozwiązaniem są patery wyposażone w specjalną przykrywkę. Co to nam daje? Taka przykrywka chroni przechowywane na szklanej paterze warzywa i owoce na przykład przed owadami i niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Co więcej, przezroczyste szkło bardzo dobrze eksponuje wszelkie produkty spożywcze, co daje ciekawy oraz estetyczny efekt.

Kiedy możemy użyć szklanej, nowoczesnej patery na owoce? Na jakie okazje nadaje się to naczynie?

Takie naczynie świetnie sprawdzi się na takich wydarzeniach, jak na przykład wesela, urodziny, komunie, chrzty i inne uroczystości rodzinne, na których szczególnie zależy nam na ciekawym i estetycznym wyeksponowaniu produktów i pokarmów, którymi częstujemy naszych gości. Zdecydowanie warto posiadać w swojej kuchni choć jedno takie praktyczne, jak i dekoracyjne naczynie. Jest wiele sytuacji, w których możemy go użyć.