Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Po czym poznać zastawę wysokiej jakości?

porcelana villeroy&boch

Na porcelanie nie warto oszczędzać – niezależnie, czy chodzi o wybór zastawy stołowej do restauracji czy do prywatnego domu, wysokiej jakości komplet posłuży przez wiele lat. W końcu nie ma nic gorszego niż talerzyk nie od kompletu na rodzinnej uroczystości. Jak wybrać najlepszą porcelanę? Czy topowe marki jak porcelana villeroy&boch gwarantują wysoką jakość produktów?

Gładki materiał

Porcelana niskiej jakości ma w sobie wiele zanieczyszczeń – drobnych zgrubień i punktów, które szczególnie widoczne są w świetle dziennych i pod dotykiem rąk. Porcelana powinna być idealnie gładka, nie posiadać żadnych przebarwień.

Przepuszczanie światła

Wysokiej jakości porcelana przepuszcza światło. Aby sprawdzić, czy porcelana spełnia ten wymóg, należy wystawić talerzyk pod światło i sprawdzić, czy wystawiona po jego drugiej stronie ręka jest widoczna. Taka przepuszczająca światło porcelana wcale nie jest cieńsza od tańszych modeli, jest natomiast bardziej szlachetna.

Śnieżnobiała

Niektóre zastawy są barwione, jednak w większości przypadków to właśnie śnieżnobiały kolor pozwala odróżnić dobrą porcelanę od złej. Zastawa stołowa villeroy&boch postawiona obok budżetowej zastawy z supermarketu będzie wyraźnie bielsza. Tańsze zastawy mają kolor wpadający w szarość, co dla koneserów jakościowej porcelany jest nie do przyjęcia. Wybór porcelany villeroy&boch zdaniem wielu osób jest najlepszym kompromisem między najwyższą jakością, a przystępną ceną.