Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Pyszne ciasta na Wielkanoc

Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia są bardzo ważne dla wielu Polaków, a każdy stara się w tym czasie przygotować jakąś wyjątkową potrawę, dzięki której uda mu się zaskoczyć swoich najbliższych. W tym okresie przybywa nam co roku trochę ciałka, ale większość z nas kalkuluje, że raczej w tym okresie nie schudnie. Po świętach można przecież wdrożyć w życie siłownię i w szybki sposób stracić to, co zyskało się w tym wyjątkowym okresie. Podczas świąt zjadamy najwięcej ciast i nie jest tajemnicą, że to one są największym winnym wymykającej się spod kontroli wagi.

Wielkanocny sernik

Sernik: https://www.mniammniam.com/sernik-przepis-tradycyjny to jedno z ciast, które musi pojawić się na stole przeciętnej polskiej rodziny. Kto jak to, ale my potrafimy upiec go w bardzo dobry sposób, a jego przepyszny smak śni nam się jeszcze długo po nocach. W skład tego typu ciasta wchodzi najczęściej bardzo duża ilość twarogu, który jest głównym składnikiem. W zależności od indywidualnych gustów i wcześniejszych ustaleń z rodziną możemy do niego dodać dowolne ilości owoców, galaretek i innych uzupełniaczy. Jednakże najbardziej popularnym typem serniczka jest ten z pianką. Chyba każdy miał chociaż raz w życiu okazję go próbować i wie jak mocno współgrają ze sobą wszystkie składniki. Chrupiące ciasto, puszysty i słodki smak waniliowego serka i pianka ubita z białka jajka. To wszystko stanowi wyjątkowy smak, którym jest jednym z naszych ulubionych.

Przygotowanie sernika

To pyszne ciasto możemy przygotować zarówno w sposób tradycyjny, którego nauczyły nas nasze babcie, jak i w nowoczesny – czyli na zimno. W zależności od ilości czasu, jakim dysponujemy wybierzemy więc jedną z opcji. Z całą pewnością żaden z przepisów i jego przygotowanie nie zawiodą nas i obydwie wersje będą nam wyjątkowo smakować. Niektórzy mówią, że sernik ciężko jest zepsuć i tego typu ciasto smakuje pysznie nawet wtedy, gdy wyjdzie nam tak zwany zakalec i w zupełności nam nie wyrośnie. Jest w tym odrobina prawdy i czasem nie wyobrażamy sobie tego, by zmarnować i wyrzucić niewyrośnięte ciasto.