Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Różnica pomiędzy babeczkami a muffinkami

muffinki

Czasem zamiennie używamy pojęcia babeczki i muffinki. Tymczasem te pojęcia wcale nie są tożsame. Przede wszystkim muffinki są znacznie mniej okazałe niż babeczki, nigdy nie przekłada się ich kremem. Natomiast babeczki często są ozdobione owocami, ewentualnie posypane kolorowymi i ciekawymi posypkami.

Muffinki i babeczki – sposób przygotowania

Babeczki od muffinek różni również sposób przyrządzenia. Aby przyrządzić ciasto na muffinki, wymagane jest użycie dwóch naczyń. W pierwszym będą łączone składniki suche, natomiast w drugim mokre. Dopiero na sam koniec delikatnie łączy się składniki z obu misek, używając ostrożnie specjalnej łyżki. Natomiast babeczki są też lepiej wyrośnięte od muffinek.

Co łączy babeczki i muffinki?

Jednak i babeczki, i muffinki pieczemy w odpowiednich foremkach. Gdy już mamy przygotowane foremki do babeczek, możemy ostrożnie umieścić w nich ciasto. Do wyboru mamy papierowe, aluminiowe, stalowe czy bardzo ostatnio popularne foremki silikonowe.
Pieczenie babeczek to wspaniała zabawa oraz przede wszystkim pyszny deser. Warto dlatego poeksperymentować i popróbować z różnymi przepisami oraz samemu zdecydować jakiej foremki do babeczek wydają nam się najwygodniejsze. Silikonowe foremki do babeczek (poznaj takie) są dosyć łatwe do umycia oraz pozwalają na pieczenie babeczek i muffinek w fantazyjnych kształtach i formach. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to o tym, aby się nie przejeść. Wypieki domowej roboty są naprawdę wspaniałe.