Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Wybór patelni grillowej – jaka powłoka najlepsza?

patelnia do grillowania

Patelnia grillowa jak prezentowane tu modele to dla wielu osób obowiązkowy element wyposażenia kuchni. Przez zakupem musimy dokładnie przeanalizować nie tylko dostępne na rynku modele, ale również nasze oczekiwania. Jedno jest pewne – ekonomiczny zakup patelni „do wszystkiego” jest niemal niemożliwy. Czy jest to wada? Niekoniecznie, gdyż najczęściej przygotowujemy tylko kilka ulubionych potraw. Patelnie z dodatkowymi powłokami mogą zwiększyć uniwersalność urządzenia, a także komfort użytkowania. Warto wziąć to pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Powłoka ceramiczna

Patelnia z powłoką ceramiczną jest coraz częściej spotykana. Jest ona nie tylko idealnie gładka, ale również ponadprzeciętnie trwała i odporna na różnego typu uszkodzenia. Powstaje ona na skutek połączenia minerałów i gliny za pomocą wypalania w bardzo wysokich temperaturach.

Dzięki niej możemy zniwelować ryzyko przywierania potrawy do patelni. Dodatkowo mycie urządzenia będzie wyjątkowo łatwe.

Powłoka z wosku pszczelego

Prawdziwą innowacją są patelnie grillowe posiadające powłoki z dodatkiem wosku pszczelego. To właśnie ten składnik odpowiada za ochronę przed oksydacją, czyli utlenianiem. Szansa na przypalenie potraw jest minimalna, a czyszczenie zajmuje kilka minut.