Kulinaria Ciasta Przepisy Akcesoria

Zakup maselniczki ceramicznej

porcelanowa-maselnica

Z pewnością smarowanie kanapek świeżym masłem jest czymś wyśmienitym. Dzięki temu kanapki lepiej smakują i można się nimi dłużej degustować.

Zalety maselniczek ceramicznych

Niezwykle przydatne są maselniczki ceramiczne, które służą do przechowywania masła. Warto mieć świadomość, że masło w maselniczce może przebywać poza lodówką, a i tak się nie powinno zepsuć. Należy pamiętać, że masło jest sprzedawane w kostkach, dlatego wiele osób nie ma nawet pojęcia czym jest maselniczka ceramika, która cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem na całym świecie. Jest wykonana z ceramiki, czyli bardzo trwałego materiału, który jest odporny na wilgoć oraz działanie bakterii i kwasów. Żeby masło zachowało świeży smak i aromat musi być odpowiednio przechowywane. Właśnie dlatego opakowania plastikowe są mało funkcjonalne i zdecydowanie lepiej sprawdzi się maselniczka ceramiczna, sprawdź takie: https://bokono.pl/pl/c/Maselniczki-ceramiczne/235.

Zestaw maselniczek

Warto też się dowiedzieć, czy w zestawie z maselniczką dodawana jest specjalna pokrywka bambusowa lub drewniana. Taka pokrywka jest używana jako deska do krojenia kostek masła. Niektóre modele są nawet wyposażone w specjalny nożyk do krojenia i rozsmarowywania masła. Największą wytrzymałością ze wszystkich maselniczek na rynku można się pochwalić ceramiczna. Jej dużą zaletą jest również to, że nie pochłania nieprzyjemnych zapachów z lodówki. Oprócz tego jest także bardzo łatwa w konserwacji, ponieważ do czyszczenia maselniczki wystarczy gąbka z mydłem i woda. Niektórzy wolą skorzystać z płynu do mycia naczyń, ale to już zależy od preferencji osobistych. Maselniczki ceramiczne prezentują się bardzo dobrze pod względem wizualnym, a do tego są praktyczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz